Річний звіт







ЗВІТ


ДИРЕКТОРА
СЕРЕДНЯКІВСЬКОГО ЗЗСО І – ІІ СТУПЕНІВ
СТЕЦЕНКА МИХАЙЛА ПЕТРОВИЧА
ЗА
2018 – 2019
НАВЧАЛЬНИЙ РІК

          Діяльність педагогічного колективу Середняківського ЗЗСО І – ІІ ступенів у 2018-2019 навчальному році  була  спрямована на  виконання Законів України « Про  освіту », « Про загальну середню освіту », та інших чинних законодавчих та нормативних документів  .
          Середняківський ЗЗСО І – ІІ ст. здійснює свою діяльність відповідно до Статуту .
          Діяльність школи підпорядкована основним завданням , які колектив ставить перед собою:
      - надання високоякісних освітніх послуг;
      - виховання активної , творчої особистості ;
      - формування у школяра потреби в систематичному удосконаленні ;
      - навчання умінню дітей вчитися протягом усього життя ;
      - забезпечення учням психологічного і фізичного комфорту.
          У 2018 -2019 навчальному році у школі налічувалось 3  повних класи ,а для учнів 2, 4, 6, 8 класів на основі заяв батьків та « Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх закладах» ( Наказ МОН України від 20.12.2002 р. № 732 ) навчання проводилося за індивідуальною формою .
   
          Протягом  2018 -2019 н.р.  у закладі працювало 9 учителів. Якісний склад педагогічних кадрів був таким:
             За віком                        За педстажем
    20-30 р. – 0                        до 3 р. – 
    30-40 р. –  0                       до 10 р. – 
    40-50 р. –  4                       до 20 р. –
    50-60 р. –  4                       понад 20 – 9
    Понад 60 – 1
спеціаліст вищої категорії  – 7
спеціаліст І категорії           – 1
спеціаліст ІІ категорії             – 0
  спеціаліст                            – 0
молодший спеціаліст           -  1
          Педколектив школи приділяв увагу розвиткові розумових, фізичних здібностей кожної дитини, визнавали права дітей на участь у загальношкільних заходах, сприяли наданню їм відповідних і рівних можливостей для культурної, творчої діяльності, дозвілля і відпочинку. Так протягом 2018-2019 н.р. 12 учнів школи взяли участь у предметних олімпіадах, приймали активну участь у різноманітних конкурсах та спортивних змаганнях. Учнями школи здобуто  ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі знавців творчості Т.Г Шевченка (учениця 5 кл. Мажура Л.)  Також здобуто ІІ місце в другому етапі ІV Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім..П.Яцика  (учениця 5 кл. Мажура Л.) Підготувала цих учнів вчителька української мови та літератури Поливана Н.В. Призером районної олімпіади з трудового навчання став Коваль В..(8 клас)- ІІІ місце . Підготував призера вчитель трудового навчання Стеценко М.П.. З основ здоров’я призером районної олімпіади стала Рогожко А..(5 клас)- ІІІ місце, Васільєв А. (6 кл.) – І місце Підготувала призера вчителька ДовженкоВ.І..  Школярі регулярно беруть участь у шкільних та районних спортивних змаганнях ( ІІ місце з шахів учениця 8 кл.Кривобок С.).
            У школі навчається 30  учнів . Гарячим харчуванням охоплені всі 30 учнів, що становить 100 % від кількості дітей. Вживаються заходи, спрямовані на здешевлення вартості харчування школярів за рахунок власної заготівлі овочевої продукції та батьківської допомоги. Учні 1-4 класів та діти пільгової категорії харчуються за державні кошти.
     Самоврядна організація козацьке коло «Гомін» працювала згідно основних напрямків роботи, головних завдань, виконуючи козацькі акції та керуючись місячниками виховної роботи.
        Протягом навчального року проведено свята: Свято Знань, Свято Квітів, День Учителя, прийом у козачата „Козацькому роду - нема переводу", вечір відпочинку „Осінній бал", конкурс „Козак року", Новорічне свято, вечір відпочинку «Свято Валентина», конкурс «Козачка року», Шевченківські дні, конкурс читців, присвячений  Лесі Українки «Чистий промінь Лесиного слова», конкурс малюнків «На крилах Лесиних пісень»,  проведено загальношкільні заходи, присвячені  роковинам Чорнобильської катастрофи,  організовано перегляд документальних фільмів: «Дзвін Чорнобиля», «Чорнобиль. Загублений світ», «За 5 хвилин до вибуху», День пам’яті і примирення, зустріч з воїнами-учасниками АТО, Свято останнього дзвінка, Випускний бал.
        Проведено Олімпійський урок „Веселі старти", акцію „Ветеран живе поруч", продовжено акцію - пошук „Пам 'ятай свій рід ", акцію „Запали свічку", присвячені жертвам політичних репресій та голодомору.
Протягом  року учні приймали участь у Всеукраїнській акції «Лист пораненому», в рамках якої зібрано та відправлено  малюнки, Різдвяні привітання, подарунки від козаків козацького кола «Гомін» воїнам АТО. Розроблено заходи по патріотичному вихованню: виховні години, бесіди, зустрічі з учасниками АТО.
               Проведено тематичні тижні: у вересні - безпеки дорожнього руху, у жовтні –тиждень знань безпеки життєдіяльності, тиждень правових знань, у листопаді – Місячник правових знань, у лютому – тиждень знань основ пожежної та техногенної безпеки, у квітні – тиждень безпеки дитини, у травні – тиждень цивільної оборони.
            Проведено природоохоронну роботу: участь у екологічній операції «Вистави годівничку», акції „За чисте довкілля ", операції «Джерело».
     Протягом звітного періоду проведено також спортивні тижні , конкурси, змагання: міні-футбол, настільний теніс, шахи, легка атлетика, спортивні та рухливі ігри.
          Щорічно у школі приділяється велика увага оздоровленню дітей . Так влітку 2019 року у пришкільному таборі з денним перебуванням « Пролісок» було оздоровлено 16 дітей. Заплановано протягом літа 2019 року ще 4 учнів буде оздоровлено у таборі « Горизонт »та обласних таборах відпочинку.      
По підготовці до наступного 2018-2019 навчального року виконані ремонтні роботи :
-         косметичний ремонт двох навчальних корпусів , шкільної їдальні , комбінованої майстерні та господарських приміщень .
-         встановлення енергозберігаючих лампи ( 20 шт),

     


Директор ЗЗСО                                             М.П.Стеценко








ЗВІТ


ДИРЕКТОРА
СЕРЕДНЯКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
                                                            І – ІІ СТУПЕНІВ
СТЕЦЕНКА МИХАЙЛА ПЕТРОВИЧА
ЗА
2016 – 2017
НАВЧАЛЬНИЙ РІК

      Школа працює за п’ятиденним тижневим режимом.
            Робочий навчальний план школи складено у відповідності до вимог Законів України « Про освіту», « Про загальну середню освіту» ,та інших нормативно-правових документів, що регулюють сферу освіти. Робочий навчальний план школи відповідає заявленій освітній діяльності школи. Школа працює за програмами затвердженими МОН України і виконує їх в повному об’ємі. Особливістю в роботі школи є наявність індивідуальної форми навчання в 6,8 класах, що викликано відсутністю необхідної кількості учнів для комплектації класів.
            Індивідуальна форма навчання організована у відповідності до «Положення про
індивідуальну  форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах».
           
            Організація навчально-виховного процесу в школі здійснюється на наступній системі планування:
                        + річний робочий навчальний план;
                        + річний план роботи школи;
                        + планування методичної роботи школи на рік;
                        + план роботи дитячої організації « Гомін» на семестр та щомісячно;
                        + план роботи ради школи;
                        + планування виховної роботи класних керівників;
                        + планування роботи методичних об’єднань школи;
                        + планування роботи гуртків:
                        + планування роботи штабу право виховної роботи;
                        + план роботи шкільної бібліотеки;
                        + план роботи шкільного музею « Середняківські проліски».
            Планування навчально-виховного процесу розпочинається наприкінці попереднього навчального року з широким залученням вчителів, профспілкового комітету школи, учнівського активу, батьків у взаємодії з органами місцевого самоврядування.
Планування роботи школи проводиться у відповідності  до вимог нормативно-інструк-тивних документів і проходить всі визначені етапи обговорення, погодження, затверд-ження. Контроль за організацією навчально-виховної роботи в закладі здійснює
адміністрація школи.
            Фонд підручників шкільної бібліотеки укомплектовано на    68,7 %  в 1 – 4 класах та на  71,2 % в 5 – 9 класах. Учні перед початком навчального року отримують підручники в користування і мають змогу протягом навчального року систематично користуватися
довідковою та навчально-популярною літературою, фондом художньої літератури
бібліотеки. Здійснюються організаційні та виховні заходи для збереження підручників
та художньої літератури в належному стані. Для учнів 9 класу вибрані та замовлені підручники  відповідно нової програми.
  Школа безумовно дотримується законодавства про вивчення та використання української мови  як державної і систематично здійснює навчально-виховні та пропагандистські акції з метою зміцнення статусу рідної мови.
            Заклад приділяє значну увагу роботі з органами місцевого самоврядування для вирішення питань  навчання, виховання дітей та для поліпшення позитивного сприйняття
місцевою громадою проблем освітнього простору і пошуку шляхів його позитивних
змін. Дана робота проводиться вчителями - депутатами, членами виконкому сільської
ради, активною участю вчителів у роботі постійних комісій та в організації громадських
заходів та міроприємств.

            Значне місце в роботі школи займає робота з батьківською громадою.
            Дана робота проводиться в наступних формах:
                        ■ робота ради школи;
                        ■ систематичне проведення загально шкільних батьківських зборів;
                        ■ систематичне проведення класних батьківських зборів;
                        ■ індивідуальна робота з батьками класних керівників;
                        ■ залучення батьків до організації та проведення загально шкільних
                             міроприємств;
                        ■ залучення батьків до проведення робіт по належному утриманню
                           шкільних приміщень;
                        ■ спільна робота закладу і батьків по організації харчування
                            учнів 6 – 9       класів;
                        ■ спільна робота батьків та педколективу по організації оздоровлення учнів,
                           екскурсійні подорожі;
                        ■ робота батьківського лекторію.   

            Середняківська загальноосвітня школа III ступенів повністю забезпечена
            педагогічними кадрами. Розстановка педагогічних працівників здійснюється
            відповідно до фахової підготовки із урахуванням виробничих потреб.



Кількість вчителів школи

Мають освіту
Категорії

Вищу


Середню
спеціальну

Вища

1 категорія

2 категорія

спеціаліст

9 розряд

10




9

1

5

3



1

1

            Атестація педагогічних працівників школи проводиться на основі графіка роботи
            атестаційної комісії та у відповідності до вимог Міністерства освіти та
            науки України.
            Всі педагогічні працівники школи у відповідності до перспективного графіка 
            курсової перепідготовки періодично 1 раз на 5 років проходять при Полтавському
            ОІППО курсову перепідготовку.
            В школі діє 4 методичних об’єднань: вчителів початкових класів, методичне
            об’єднання  класних керівників, вчителів гуманітарного циклу,
           вчителів    природничого циклу.
            Методичне об’єднання вчителів початкових класів  головною метою своєї
            діяльності   має  координувати навчальний процес в початкових класах, а також
            систематично працює над впровадженням в практику роботи вчителів інноваційних
            методів навчання.
            Методичне об’єднання класних керівників координує виховну роботу школи,
            працює над проблемою  організації  діяльності дитячої організації « Гомін»,
            використовуючи можливості дитячого самоврядування, працює над проблемою:
            1.Формування в учнів здорового способу життя .
            2. Виховання громадянина , патріота ,  гуманіста .
 Велика увага в роботі методичних об’єднань приділяється тісній взаємодії школи та батьківської громадськості.
Всі методичні об’єднання працювали над  науково-методичною проблемою школи «Формування успішної особистості, патріота України засобами новітніх освітніх  технологій».

            вчителька  Лиходій Н.Г. працює над проблемою «Роль білінгвальних уроків у системі вивчення іноземних мов».

            Систематично проводиться профорієнтаційна робота спрямована на вибір учнями
            педагогічних професій. За звітний період  випускники школи вступили в технічні навчальні заклади

           


            Навчальний заклад розміщений в двох  пристосованих навчальних приміщеннях
            1914 та1966 року будівництва, має допоміжну окрему споруду  1971 року в якій
            розміщено  комбіновану майстерню та шкільну їдальню. Школа має 5 об’єктів
            господарських та обслуговуючих .Шкільні та господарські приміщення
            знаходяться в задовільному стані, мають належний естетичний зовнішній вигляд.
            Матеріально-технічне забезпечення навчальних кабінетів застаріле, в шкільній
            комбінованій майстерні є всі необхідні інструменти, верстати та обладнання
             для проведення навчання.  Школа не має спортивного залу і тому заняття з
            фізичної культури в зимовий час проводяться в шкільному коридорі ( 95 м.кв.),
            для проведення занять з гімнастики є всі основні знаряддя які знаходяться в
            задовільному стані. В весняно-осінній час заняття з фізичної культури проводяться
            на сільському стадіоні, що знаходиться поруч школи. Сільський стадіон має:
            футбольне поле, 1 волейбольний майданчик, баскетбольний майданчик, поле для
            ручного м’яча, стрибкову яму, а також на стадіоні є в повному обсязі нестандартне
            гімнастичне обладнання, школа має достатні можливості для лижної підготовки.
            Школа має власну бібліотеку в приміщенні, яке відповідає вимогам.  В фонді
            шкільної бібліотеки  в цілому  1024 примірників, з них 699– підручники,
            методична література – 58, словниково- довідкова – 23 примірника. Забезпеченість
            підручниками 1-4 класи- 68,7  %, 5-9 – 71,2 %, всього по школі – 69,5 %.
            В закладі більше 46 років діє літературно-краєзнавчий музей « Середняківські
            проліски», експозиція якого розміщена в окремій кімнаті, фонд музею щорічно
            поповнюється. На території школи розміщено сад, є географічний майданчик.
            В школі обладнано окрему  кімнату для занять з інформатики, школа має
            8 комп’ютери, один ноутбук  які використовуються для занять з інформатики, а
            також для ведення  ділової документації.
            Адміністрація школи та педагогічний колектив постійно виконує у повному
            обсязі комплекс заходів по навчанню членів педагогічного колективу та
            обслуговуючого персоналу правилам охорони праці, попередженню травматизму
            та нещасних випадків на виробництві, періодично, відповідно вимог, здійснюються
            інструктажі працівників школи. Особливу увагу педагогічний колектив приділяє
            системній роботі  з учнями по правилах вуличного руху, техніки безпеки та
            попередження травматизму та нещасних випадків з дітьми. В закладі в повному
            обсязі виконується програма з  Основ здоров’я. Відповідно вимог
            ведеться документація по охороні праці та техніці безпеки. Всі працівники школи
            ознайомлені з посадовими та функціональними обов’язками і мають на руках
            відповідні інструкції. Працівники школи регулярно проходять медичний огляд.
            Шкільні приміщення мають водяне опалення, обігрів приміщень закладу
            здійснюється  від шкільної газової тепло генераторної, створено
           питні   фонтанчики та місця для миття рук проточною водою, приміщення шкільної
            їдальні забезпечено мінімумом необхідного обладнання та посуду, є холодна
           та   гаряча проточна вода. Температурний режим в навчальних приміщеннях
            школи в зимовий час дотримується.
           Навчальний заклад недостатньо забезпечений стандартними засоба-
           ми      пожежегасіння, але всі протипожежні заходи, що можливо виконати
           силами школи виконані. Санітарно-гігієнічні норми в навчальному закла-
           ді    дотримані, випадків травматизму з учнями та працівниками школи
            не    зафіксовано.


            Концепція розвитку школи: « Забезпечення засобами сучасної освіти та
            виховання  формування в підростаючого покоління національних та
            європейських цінностей». На основі визначеної  концепції  здійснюється                  
            перспективне і поточне планування роботи школи по наступних напрямках:
                        перспективний пан роботи школи;
                        річний робочий навчальний план;
                         річний план роботи школи;
                         планування методичної роботи школи на рік;
                         план роботи дитячої організації « Гомін» на семестр та щомісячно;
                         план роботи ради школи;
                         планування виховної роботи класних керівників;
                         планування роботи методичних об’єднань школи;
                         планування роботи гуртків:
                         планування роботи штабу право виховної роботи;
                         план роботи шкільної бібліотеки;
                         план роботи шкільного музею « Середняківські проліски»;
                        графік  проходження курсової перепідготовки педагогічних
                        працівників;
                        графік атестації педагогічних працівників.
            Планування роботи школи по різних напрямках діяльності здійснюється
            в різних термінах : на 5 років, на навчальний рік, на семестр та помісячно.
            Школа працює над вирішенням двох навчально-методичних проблем:
           1.Методика проведення не традиційних уроків з використанням ; ігрових
               елементів , білінгвальних уроків з  засобами новітніх освітніх  технологій.
2.Вдосконалення системи виховної роботи та формування здорового
       способу життя у дітей та підлітків
            Робота над вирішенням першої проблеми зосереджена в діяльності методичного
            об’єднання вчителів початкових класів та в індивідуальній методичній роботі
            вчителів - предметників 6 – 9 класів.
            Вирішення завдань по виконанню другої, виховної, проблеми зосереджено
            в роботі  методичного об’єднання класних керівників та в організації, плануванні
            і проведенні індивідуальних та групових форм роботи з дитячою організацією
            школи «Гомін».
            Виховна робота школи планується на основі методичних рекомендацій МОН
            України, рекомендацій обласного управління освіти, районного відділу освіти
            та  методичного кабінету відділу освіти з використанням передового педагогічного
            досвіду та багаторічних напрацювань педагогічного колективу школи.
            Система виховної роботи школи спрямована на досягнення стійких морально-
            етичних  переконань в учнів школи на основі національних традицій,
            міжнаціональної та релігійної терпимості, патріотизму та відкритості до
            сприйняття загальнолюдських та європейських цінностей.
            В основі виховної роботи школи покладено діяльність дитячої самоврядної
            організації « Гомін» в Статуті та Програмі якої визначені головні напрями
            виховної роботи, а саме:
·        формування стійких громадянських переконань на основі
національних та загальнолюдських цінностей на основі безумовного
дотримання прав людини та дитини;
·        морально-етичне виховання;
·        патріотичне виховання ,
·        художньо-естетичне виховання;
·        трудове виховання;
·        волонтерський рух;
·        фізична сила і досконалість;
·        екологічне виховання.

Планування виховної роботи школи здійснюється в наступних формах:
·        планування роботи класних керівників;
·        планування роботи дитячої організації « Гомін»;
·        планування учнями форм і способів проведення  корисних
справ та дозвілля;
·        формування загально шкільних виховних заходів у різновікових
групах;
·        планування спортивно-масових та оздоровчих міроприємств.
·        планування роботи ради школи, педагогічного колективу для
взаємодії з батьківською громадськістю та органами місцевого
самоврядування.
·        планування роботи шкільного штабу правововиховної роботи.


Адміністрація школи протягом останніх трьох років активно
працює  над впровадженням в повсякденну діяльність навчального
закладу інформаційні технології, а саме, створення комп’ютерної
бази даних по таких напрямках:
      * планування роботи;
      * результати навчальних досягнень учнів;
      * методична робота;
      * планування та результативність виховної роботи;
      * господарська діяльність школи;
      * робота атестаційної комісії школи.
Всі педагогічні працівники за визначеним планом самоосвіти
проходять навчання на комп’ютері і поступово підвищується
інформаційна культура вчителів, кожен вчитель працює над
створенням особистої бази даних зі своєї навчально-виховної
та методичної роботи.
В основу науково-методичної діяльності педагогічних працівників школи покладено рекомендації МОН України, обласного управління
та відділу освіти, рекомендації Полтавського ОІПППО, передовий педагогічний досвід та багаторічні надбання педагогічного колективу
навчального закладу.
Науково-методична робота школи організована наступним чином:
1.      Один раз на три роки педагогічний колектив визначає головну
методичну  проблему над якою буде працювати навчальний заклад.
2.      В школі постійно діє два методичних об’єднання: вчителів
початкових  класів та класних керівників.
3.      Кожен  педагогічний працівник має особисту науково-методичну
тему, яка є частиною в розробці та вивченні загально шкільної теми.
4.      При необхідності створюються цільові методичні групи для
вирішення окремих завдань.
5.      Учителі школи регулярно, згідно графіку, проходять курсову
перепідготовку.
6.      Вчителі-предметники систематично, згідно плану роботи районного
методичного  кабінету, приймають активну участь в районних
методичних об’єднаннях, семінарах, семінарах-практикумах та
інших формах роботи методкабінету.
7.      Періодично вчителі та керівники методичних об’єднань школи
звітують  на засіданнях педагогічної ради школи, всі методичні
надбання оформляються в вигляді доповідей, рефератів, планів-
конспектів уроків, протоколах засідань методичних об’єднань.
           

 Адміністрація школи постійно працює над підтриманням клімату доброзичливості, взаємопідтримки та взаємодопомоги, прозорості та відкритості серед працівників
школи. Стиль управління школою демократичний. Адміністрація школи
працює в тісному контакті з радою школи, батьками, органами місцевого
самоврядування.  
Діяльність закладу по мікрорайону школи оцінюється позитивно.

  Управління навчальним закладом здійснюється системно і комплексно.
При організації контролю і керівництва адміністрація школи дотримується
всіх вимог: поєднання державного і громадського управління, колегіальність
гласність, дотримання законності, тісна співпраця усіх рівнів управлінських органів .
Адміністрація школи приймає ефективні управлінські рішення, достатні
для  функціонування школи, контроль за їх виконанням достатній.
Система внутрішкільного контролю планується щорічно в річному
плані роботи школи. Перед визначенням основних напрямків контролю
на наступний навчальний рік проводиться ґрунтовний аналіз роботи школи за
попередній навчальний рік, а також аналіз ефективності роботи структурних підрозділів
та педагогічних працівників.
            Контроль навчальної діяльності вчителів та навчальних досягнень
учнів здійснюється на основі аналізу семестрової та річної успішності учнів,
за наслідками тематичних контрольних робіт, контрольних робіт за
завданнями адміністрації,  щорічних моніторингових досліджень рівня навченості в  9 класі, результатами державної підсумкової атестації, наслідками участі учнів
школи в районних та обласних предметних олімпіадах.
            Контроль за діяльністю педагогічних працівників здійснюється на основі
системного  аналізу виконання кожним працівником визначених завдань, ступінню
активності і ефективності його дій в індивідуальному порядку та в розв’язанні загально
 шкільних проблем.
            Контроль за станом викладання навчальних предметів та якістю знань учнів
здійснюється на основі перспективного плану роботи школи, Наслідки такого контролю
 аналізуються на педагогічній раді школи і відображуються
в наказах по школі. Протягом  2016-2017 навчального року адміністрацією школи видано
195 наказів, з них :
по організації навчальної, виховної роботи – 93,
по методичній роботі – 21
 організаційно - педагогічних – 35;
адміністративно-організаційних та кадрових – 46 .

Протягом навчального року активно працювала педагогічна рада школи, яка
розглянула  на 6 своїх засіданнях 27 питань з організації навчально- виховної та
методичної роботи школи.
      Активно працювали для розв’язання навчальної проблеми методоб’єднання  вчителів початкових класів та  методоб’єднання класних керівників . Крім того працює два методоб’єднання : вчителів гуманітарного циклу  та вчителів природничо- математичного циклу.  Приймали участь вчителі школи в районних методичних об’єднаннях, семінарах .
     Методичні підрозділи школи працювали на якісному рівні , всесторонньо вивчаючи проблеми на засіданнях методоб’єднань , «круглих столів», проводячи відкриті уроки , займаючись самоосвітою.
      Вся виховна робота школи була спрямована на вирішення головної виховної проблеми району та школи. Культуру поведінки, здоровий спосіб життя у дітей та підлітків  формували на загально –шкільних  виховних заходах, класних виховних годинах, у роботі дитячої самоврядної козацької організації « Гомін», гуртковій, спортивно – масовій, правовиховній роботі, заходах по безпеці життєдіяльності дітей. Значна увага приділялася формуванню  громадянина, патріота, гуманіста в рамках дитячої самоврядної організації «Гомін».
.  Особлива увага школи спрямована на контроль за відвідуванням учнями школи. Заведено спеціальний журнал обліку, який веде черговий вчитель і де робляться щоденні відмітки про відсутність учнів. Кожен класний керівник зберігає підтверджуючі довідки, що є профілактикою дитячої бездоглядності. Інструктажі з питань техніки безпеки проводяться регулярно, про що свідчать записи у класних журналах. Батьки постійно інформуються про відповідальність за життя та здоров’я дітей в позаурочний час.
Виховна робота в школі направлена на реалізацію завдань дитячої самодіяльної козацької організації „Гомін " з врахуванням принципів послідовності, наступності, вікових та індивідуальних особливостей козаків, їх інтересів та бажання. Протягом року проведено свята: Свято Знань, Свято Квітів, День Учителя, прийом у козачата „Козацькому роду - нема переводу", вечір відпочинку „Осінній бал", конкурс „Козак року",  « Козачка року», Новорічне свято, Шевченківські дні , День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Свято матері та сім’ї, День школи, Свято останнього дзвінка. Проведено Олімпійський урок „Веселі старти", акцію „Ветеран живе поруч", проведено акцію милосердя «Допомога пристарілим», операцію «Джерело».Щопонеділка проводяться козацькі лінійки та інформаційна хвилинка „Тиждень моєї України", де черговий клас інформує про події в Україні, а старшини козацьких гуртів доповідають про роботу козаків. Під постійним контролем знаходиться робота по наданню допомоги пристарілим жителям сільської ради. Проведено тематичні тижні: у вересні - безпеки дорожнього руху, у жовтні – тиждень знань безпеки життєдіяльності , тиждень правових знань , у листопаді - місячник правових знань  , у січні – тиждень фізики , у лютому – тиждень знань основ пожежної та техногенної безпеки , у березні- екології, у квітні – тиждень безпеки дитини , у травні – патріотичного виховання. Проведено природоохоронну роботу, участь у акціях „За чисте довкілля", « У нашому двірку – як у вінку» , операція «Вистави годівничку»,  «Джерело».

               Фінансування діяльності навчального закладу здійснюється за рахунок
            коштів районного  бюджету. З даних коштів безперебійно і в повному
            обсязі виплачується заробітна плата педагогічним та обслуговуючим
            працівникам школи, повністю покриваються витрати на енергоносії,
            підвезення  учнів до школи та харчування учнів 1-4 класів, частково
            отримуємо   кошти на поточний ремонт.

            Щорічно навчальний заклад проводить роботу по залученню спонсорських та  благодійних коштів. Середняківською сільською радою було  виділено кошти  на харчування дітей в таборі з денним перебуванням в сумі 7700  гр.
            На проведення Новорічного свята використано 1000 гр. спонсорських коштів.
            Порушень у використанні коштів на функціонування школи контролюючі
служби не виявили.
               В навчальному закладі дотримуються права і свободи  всіх учасників
начально-виховного процесу. Систематично, відповідно до вимог, ведеться обік дітей
з 5-ти річного віку по мікрорайону школи, всі діти віком 6-18 років охоплені навчанням.  Випускники 9-го класу здобувають повну загальну освіту. Шкільна документація про
зарахування та відрахування учнів із школи ведеться у відповідності інструкції. Відрахування учнів із школи здійснюється на основі заяви батьків та наявності
 підтверджуючих документів про подальше навчання учня. Систематично здійснюється контроль за відвідуванням учнями школи / щоденно в спеціальній книзі ведеться облік учнів черговим вчителем по школі/. В класних журналах щоденно вчителі ведуть облік
відсутніх учнів, а класні керівники ведуть зведений облік відвідування, класні керівники
систематично збирають довідки про причину відсутності учнів назаняттях.
В школі налагоджено облік дітей та сімей наступних категорій:
                        - неповні сім’ї;
                        - багатодітні сім’ї;
                        - малозабезпечені сім’ї;
                        - чорнобильці;
                        - неблагополучні сім’ї;
                        - сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах;
                        - учні схильні до пропуску занять;
                        - учні схильні до порушень дисципліни;
                        - учні схильні до правопорушень;
                        - учні, які потребують додаткової уваги в навчанні;
                        - учні схильні до вживання алкоголю;
                        - учні схильні до вживання наркотиків;
                        - діти інваліди;
                        - діти, що перебувають на обліку у фтізіатра
                        - перебувають на обліку ВКМСН,
                       - учасники АТО ,
                      - сім’ї переселенці.
В школі відповідним чином налагоджена робота з вище переліченими категоріями
учнів та сімей, навчальний заклад надає їм матеріальну та педагогічну підтримку.
Медичне обслуговування учнів школи здійснює Середняківська лікарська
амбулаторія  на основі договору. Записи в медичних картках учнів проводять
працівники амбулаторії і на їх основі створюються листи здоров’я в класних
журналах. Медичні працівники амбулаторії проводять роз’яснюючу роботу
серед учнів школи шляхом проведення бесід, поширення ілюстративного
матеріалу.
            В школі охоплено гарячим харчуванням 100 % учнів: 1-4 класи – 22 учнів,100%
            харчуються  за бюджетні кошти,  5 – 9 класи – 10 учнів , 100%  – за кошти батьків. Протягом навчального року використано батьківських коштів на харчування 7 т. гривень.
             Контроль за роботою шкільної їдальні здійснює адміністрація школи, рада школи, рада по харчуванню.
            .
         . За звітний період, завдяки роботі педагогічного колективу, в школі не було випадків дитячого травматизму.
            Щорічно в школі, як окремий розділ річного плану роботи школи, планується та
здійснюється ціла низка спортивно-масових та оздоровчих заходів.
Школа активно впроваджує фізкультурно-оздоровчий патріотичний комплекс
школярів України « Козацький гарт». Щорічно школа активно приймає участь
в районній спартакіаді.
            Працівники школи користуються всіма правами згідно ст. 51 Закону
України « Про освіту», додатковими видами соціального і матеріального
забезпечення  (ст.53) та гарантіями держави (ст. 57) вказаного Закону.
Між адміністрацією школи та профспілковим комітетом укладено
колективний договір, всі основні положення якого обидві сторони дотримуються.
Працівники школи дотримуються Правил внутрішнього трудового розпорядку.
Медичне обслуговування працівників школи здійснює Гадяцька центральна
районна лікарня та Середняківська лікарська амбулаторія з якою щорічно
укладається угода. Щорічно проводяться обов’язкові  медичні огляди всіх
категорій працівників школи.
            Розподіл навчального навантаження між вчителями школи адміністрація
проводить орієнтовно в травні кожного року та перед початком навчального
року. В процесі  розподілу навчального навантаження між вчителями школи
постійно приймають участь голова та члени профспілкового комітету, з їх
участю та допомогою проходять індивідуальні бесіди директора з вчителями
школи з метою найбільш оптимального розподілу навантаження. Побажання
профспілкового комітету та окремих працівників враховуються при складанні
розкладу уроків, частково практикується надання вчителям « методичних» днів.
Закон України « Про відпустки» виконується. Відволікання працівників від їх
основної  роботи не допускається.







    Директор школи                                                                                   М.П.Стеценко





Немає коментарів:

Дописати коментар