суботу, 25 січня 2020 р.

Відзначили День Соборності України літературно-музичною композицією« Ми показали – сила не у зброї , а у прекрасній єдності народу» .

Середняківський ЗЗСО І-ІІ ступенів спільно з сільською бібліотекою та Будинком культури відзначили День Соборності України літературно-музичною композицією« Ми показали – сила не у зброї , а у прекрасній єдності народу» .
22 січня 1919 року займає особливе місце в історії України, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.
Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й продемонстрували свої знання , відповідаючи на запитання літературно-історичної вікторини «Що я знаю про свою Батьківщину?».
Для дітей бібліотекарем Костюк Л. І. організована патріотична книжкова виставка «Нас навіки поєднали»







Кейс №4 до уроку математики

Кейс №3 до уроку математики

Кейс №2 до уроку математики

Кейс№1 до уроку математики

Кейс-урок математики в 6 класі


.Конспект уроку математики у 6 класі.
Тема уроку:Пропорція. Відсоткові відношення. Масштаб.
Розв’язування задач з життєвим навантаженням.
Тип уроку: Урок постановки проблем і їх розв’язання (за Case - технологією з використанням методу ситуативного аналізу).
Мета уроку: Формувати практичні навички при розв’язуванні задач з життєвим навантаженням з тем «Пропорція. Відсоткові відношення. Масштаб»; підвищити мотивацію до вивчення даних тем; усвідомити цінність знань для життя; формувати ключові, предметні та міжпредметні компетентності.
Розвивати логічне мислення, математичне мовлення, аналітичні уміння і навички (класифікувати, аналізувати, приймати необхідні рішення).
Виховувати працьовитість, креативність, ініціативність, впевненість в собі, конкурентоспроможність, самостійність у прийнятті рішень.
Обладнання: мультимедійний проектор, ноутбук, планшети або папки з «кейсами» учнів.
Додаток 1 (Презентація №1 до уроку)
Хід уроку
І. Організаційний етап
Учитель. Добрий день. На початку нашого уроку я хочу прочитати вірш з учнівського фольклору (Слайд 2):
Розпочалося вже століття двадцять перше,
То, може, люди будуть прагнуть знати менше?
Здається, вивчені вже космос і моря,
Зірок будова і уся Земля.
Чи варто зайвий раз ризикувати
Заради того, щоб нове щось взнати?
Такі питання математиків дратують,
Вони сьогодні, як завжди, досліджують,
Розв’язують, рахують.
І не бояться математики
Ні труднощів, не перешкод, ані тенет,
Бо знають точно, що
"Життя – це рух вперед"
Учитель. І справді, особливість будь якого математика, та й будь якої людини, що любить математику, не зупинятися на досягнутому. Якщо ти знаєш багато, то хочеш знати ще більше. Але не тільки знати, а й розуміти, пояснювати, застосовувати на практиці, тобто у житті.
Учитель. Нам часом здається, що математика складна, іноді не зрозуміла наука. Але під час розв’язування задач ми з вами не раз пересвідчувалися, що вони тісно пов’язані з життям.
Вправа "Асоціативний кущ" (Слайд 3)
Давайте подумаємо, з якими сферами людського життя пов’язана математика? (виконання вправи)
Отже, з певністю можемо сказати, що ми з вами живемо в світі, який тісно пов'язаний з математикою. І сьогодні ви ще раз у цьому переконаєтеся.
Для успішної роботи ви на передодні уроку об’єдналися у 4 групи, кожна з яких готувалася до виконання певного завдання. Давайте привітаємо один одного і налаштуємося на плідну і творчу роботу.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація опорних знань учнів.
Учитель. Тема нашого уроку «Пропорції. Відсоткові розрахунки. Масштаб.» Розв’язання задач з життєвим навантаженням» (слайд 4). Пропоную вам висловити свої думки щодо визначення мети нашого уроку.
Учні (можливі варіанти відповідей):
змінити свій погляд на математику , побачити в предметі шлях до успішного життя;
виконати завдання, одержати найсприятливіший результат ;
навчитись чогось важливого на цьому уроці;
визначити роль, яку відіграють пропорції у повсякденному житті.
Учитель. Давайте спробуємо узагальнити усі ваші думки.
Мета уроку: Формування практичних навичок застосування пропорцій при розв’язуванні задач з життєвим навантаженням; підвищення мотивації до вивчення розділу ‹‹Відношення та пропорції»; усвідомлення цінності знань для життя; формування ключових, предметних і міжпредметних компетентностей.
Учитель. Сьогодні на уроці ми застосуємо відомий у світі, але ще не зовсім досліджений у вітчизняній педагогіці "кейс – метод". Сьогодні ви будете працювати з практичним кейсом.(слайд6) Напередодні уроку кожна група отримала завдання ознайомитися з певним набором інформації, зокрема, теоретичної, що входить до складу окремо узятого деякого "кейсу". І сьогодні використовуючи цю інформацію та знання, які ви отримали на попередніх уроках теми "Відношення і пропорції" вам необхідно буде виконати завдання з метою розв’язання конкретної життєвої ситуації.
Учитель. Перед тим, як приступити до роботи над кейсом, пропоную вам невелике експрес-опитування, яке допоможе актуалізувати опорні знання, необхідні для роботи з кейсами. (слайди 7 – 12)
ІІІ. Робота з кейсами
Ознайомимося з групами: (слайд 13)
Працівники магазину дитячого одягу .
«Вправні господині».
Працівники національного банку.
Представники туристичної агенції.
Завдання для груп (слайд 14)
Ознайомитися із змістом "кейсу", тобто із життєвою ситуацією, її особливостями.
Вивчення головного завдання "кейсу".
Спільне знаходження шляхів і методів для розв’язання даної ситуації.
Розв’язання завдання.
Представлення результатів роботи з «кейсом» усьому класу.
Групова робота. Групам пред’являються матеріали "кейсів", розміщені у планшетах або у роздрукованому вигляді в папці, які вони розглядають, вивчають та виконують відповідне завдання.
Кейс 1. «Магазин дитячого одягу»
Додаток 2 (Презентація №2)
Завдання:
Пригадати основні терміни з "Довідника продавця".
Ознайомитися із асортиментом товару у магазині.
Ознайомитися із цінами на товари та їх змінами протягом певного періоду (за допомогою таблиці).
Завдання: Визначити, чи одержить магазин прибуток внаслідок таких змін у ціні товару?
Результат виконання завдання: заповнення електронної таблиці.
Кейс 2. «Національний банк України»
Додаток 3 (Презентація №3)
Пригадати основні терміни з "Довідника вкладника".
Ознайомитися із зразками грошової одиниці України – гривни.
Розглянути таблицю: "Які відсотки нараховують за річними банківськими вкладами"
Завдання: Допомогти вкладнику обчислити прибуток, якщо він відкриє депозит на 2 роки на суму 1000 грн у "Приватбанку" та на 1 рік 5000 грн в "Укрсоцбанку".
Результат виконання завдання: заповнення електронної таблиці.
Кейс 3. "Вправна господиня"
Додаток 4 (Презентація №4)
Ознайомитися із даними таблиці.
Пригадати інформацію з "Довідничка господині"
Завдання: Визначити, скільки і яких потрібно купити продуктів, щоб заготовити на зиму: 12 кг малинового варення, 19 літрів вишневого компоту та 9 кг салату?
Результат виконання завдання: заповнення електронної таблиці.
Кейс 4. "Туристична агенція"
Додаток 5 (Презентація №5)
Пригадати інформацію про подорожі.
Ознайомитися з інформацією про м.Івано-Франківськ.
Виконати завдання (на слайді):
Результат виконання завдання: заповнення електронної таблиці.
ІV. Релаксаційна фізкультхвилинка для очей.
V. Презентація результатів роботи груп.
Представники груп знайомлять усіх присутніх із результатами своєї роботи із "кейсом" (за допомогою комп’ютерної презентації)
VІ. Оцінювання результатів роботи.
Учитель Дякую всім за роботу на уроці. Я прошу лідерів груп визначитись і оцінити участь кожного в розв’язуванні кейсів, а кожного - оцінити роботу лідера з керівництва групою.
Дорогі діти! Коли на початку уроку ви визначались з метою, то більшість з вас пов’язали її з отриманням корисної інформації, яка знадобиться у житті. Чи досягли ви визначеної мети ? На мій погляд – так! Я вдячна керівникам груп, доповідачам, всім, хто приймав участь у обговоренні кейсів. Можливо, де - хто сьогодні почував себе не дуже впевнено ? Але не біда. Хочу звернути вашу увагу на вислови відомих математиків (на дошці).
"Хто з дитячих років займається математикою, той розвиває увагу, тренує свій мозок, свою волю, виховує наполегливість і завзятість у досягненні мети." (О.Маркушевич)
"Якщо ви хочете навчитися плавати, то сміливо ідіть у воду, а якщо хочете навчитися розв’язувати задачі, то розв’язуйте їх." (Д.Пойя)
Отже, ваш успіх попереду! Важливо не втрачати шлях до нього! (Учитель оцінює роботу кожного на уроці)
Учитель. Залишилось ще зробити такий висновок (слайд 21):
Математику слід вивчати у школі ще й з тією метою, щоб одержані тут знання були достатні для зівичайних потреб у житті. (М.Лобачевський).
Учитель. Я сподіваюсь, що розвіяні всі сумніви, не залишилося жодного питання з приводу того, у якій мірі отримані в школі знання можуть і будуть необхідні у подальшому житті, наскільки виправдані як витрати часу, так і здоров’я на вивчення складного предмету.
VІ. Домашнє завдання:
Творчий проект: малюнок "Математика допомагає нам у житті!» та задача із практичним змістом до нього."
3. Висновки
Робота над "практичним кейсом" дала можливість кожній дитині у групі проявити свою ініціативу, логічне мислення, уміння виділяти головне, навчитись узагальнювати отримані результати. Учні на конкретних прикладах побачили значення математичних знань у повсякденному житті людей. Це є гарним “поштовхом” для учнів ще із більшою наполегливістю вивчати математику. Для подальшої роботи із “кейсом” плануються навчальні екскурсії на підпрємства

День безпечного Інтернету

БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

Результат пошуку зображень за запитом "ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2020"

Заходи до Всесвітнього дня безпечного Інтернету

для учнів Середняківського ЗЗСО І-ІІ ступенів 

11 лютого 2020 року 

РАЗОМ ДО НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ



1)2 урок -перегляд презентації " Безпека дитини в інтернеті" 2,3,4 класи
2)3 урок –  Перегляд відео про безпеку в Інтернеті: ( 5 кл та 6 кл)
–          “Захистити свої гроші під час онлайн-шопінгу” – https://www.youtube.com/watch?v=qB_Y_Cg5mY
–          “Захисти свою персональну інформацію” – https://www.youtube.com/watch?v=DjjYSRNAJgI 
3) урок -Веб- квест   «Безпечний Інтернет»для учнів 7 та 9 класу

понеділок, 20 січня 2020 р.

Приклади кейсів до уроків фізики у 7 класі

Приклади кейсів до уроків фізики у 7 класі. ( вч. Федорченко Н.І.)


Тема "Вступ. Фізика і її значення"

КЕЙС

Одного разу, абсолютно незнайомі один одному люди, що їхали в 7 вагоні потягу "Київ- Харків " жваво розмовляли і сперечалися про науку фізику.

Молода дівчина Олечка розповіла, що вона студентка педагогічного інституту, і що вона - майбутній учитель фізики.

- Чому ти вибрала саме цей предмет, адже він такий складний? - запитала Марина Леонідівна, яка була економістом із стажем.

- Та ви знаєте, яка це цікава і важлива наука! Фізика - це усе те, що оточує нас в житті, в природі, в побуті! Фізика - вона навколо нас!

- Як це вірно! - вступив в розмову лікар Єгор Семенович, - без досягнень фізики сьогоднішня медицина була б "без очей" і "без рук", адже основа сучасної медичної діагностики базується на досягненнях фізики, а як за допомогою фізики просунулася на немислимі висоти хірургія і терапія!

- Вірно! - сказав семикласник Сергій, - я читав в інтернеті, що що тепер можна вилікувати від сліпоти навіть людей незрячих від народження. У зіниці імплантують відеокамеру, яка відеосигнал по припаяним до неї лазером нервовим закінченням, передає в мозок і у людини формується зображення! Уявляєте!

- Ось саме! - задоволено сказала Ольга, - ось якою чудовою наукою я займаюся!

- Усе це від Лукавого! - переконаним і рівним голосом сказав мовчазний до цього, Микола Фомич, - не можна втручатися в створене природою! Не можна! Я проти цього, а значить і проти фізики!


Питання до кейса:

1.Спробуйте продовжити кейс, відстоюючи позицію або "за" або "проти" науки фізики. Для цього виберіть собі роль і аргументуйте свою точку зору.

2.Чи можна почерпнути нові знання з цього кейса? Чи усі факти можна назвати науковими?

3.Чи виникли у вас питання по кейсу, на які ви б хотіли знайти відповіді?

4Поставте, спираючись на кейс, для себе завдання до наступного уроку.




Тема "Будова речовини. Взаємне притягання і відштовхування молекул""


КЕЙС №1

Вася і його тато інженер Васильєв Сергій Дмитрович уранці пили чай. Вася налив собі повну по самі вінця склянку з чаєм. Сергій Дмитрович сказав:

- Відлий, інакше чай виливатися буде, коли ложечкою цукор розмішувати будеш.

- Звичайно віділлю, адже і цукор мені сипати нікуди буде, - з розумним видом погодився Вася.

- Цукор насипати можна, чай не виллється! Але розмішувати його буде незручно.

- Як же не виллється, склянка адже вже повна! - здивувався Вася.

Тато узяв ложечку і обережно всипав цілу ложку цукру в чай. Вода із склянки не вилилася.

- Як же так? - вигукнув Вася.

- Ти до вечора подумай чому так сталося, а ось увечері ми усі обговоримо, а у гості науку фізику запросимо, - таємничо сказав батько.

Питання до кейса:

1.Чи спостерігали ви у своєму житті подібне явище?

2. Чому вода не вилилася із склянки, коли додали цукор?

3. Яких заходів техніки безпеки необхідно дотримуватися, коли наливаєш гарячий чай?

В допомогу параграфи 7 і 10 підручника.




КЕЙС №2

Олена і Петро на потягу їхали у гості до бабусі. Тук-тук, тук-тук стукали колеса.

- Петю, а чому потяг увесь час стукає, час відлічує?- запитала молодша сестричка Лена свого брата.

- Ні, це потяг по рейках котиться і перестрибує з одного полотна на інше, сказав Петя.

- А чому залізничні рейки не роблять суцільними?

- Тому, що температура повітря буває різна і довжина у рейок стає різна.

- Нічого не зрозуміла, поясни детальніше.

Питання до кейса:

1.Чи любите ви подорожувати на потягу? Чому?

2.Чому залізничні рейки не роблять суцільними?

3.Як змінюються проміжки між рейками при зменшенні температури повітря?

4.Спробуйте скласти відповідь Петі так, щоб його зрозуміла сестричка.




Тема "Плавання тіл"

КЕЙС

Весна. З дахів будинків падали веселі великі краплі. Ось-ось по дорогах побіжать дзвінкі струмки. Макс і Ванько дивилися у вікно і планували, як вони вже зовсім скоро запускатимуть кораблики по калюжах.

- Макс, а ти вже приготував кораблики?

- Та що їх готувати? Папір завжди під рукою, можна наробити скільки завгодно!

- Ні, я так не люблю! Паперові кораблі дуже швидко розмокають і робляться непридатними. Хочеться зробити, нехай один, але такий, щоб був, як справжній! Ось з чого б краще зробити? Напевно, попрошу у папи невеликі дерев'яні бруски і зроблю собі дерев'яний кораблик.

- Ну, якщо хочеш, щоб як справжній, треба, щоб він був металевий!

- Та ти що! Думай, що говориш! Металевий кораблик тут же потоне, як цвях! Я навіть пробував запустити металевий кораблик, куплений в магазині! Потонув! А, може бути з пінопласту краще вирізувати? Він м'якший за дерево, вирізувати легше буде, і вже точно не потоне.

- Смішно слухати тебе! Говориш про кораблики, схожы на справжні, а сам хочеш, щоб трохи легше було! Нехай твій магазинний кораблик і потонув, але ж справжні кораблі не тонуть. Давай краще знайдемо в інтернеті інформацію про виготовлення саморобних кораблів і спробуємо зробити самі, адже час у нас ще є!

Питання до кейса.

1.Як ти думаєш, хто з хлопців правий? Кого з хлопців ти б підтримав? Чому?

2.З якого матеріалу ти б зробив свій кораблик? Чому?

3. Чи знаєш ти, чому не тонуть справжні кораблі?


Тема "ККД простих механізмів"

КЕЙС №1

Винахідник Іванов Сергій Павлович стверджував, що він створив простий механізм для підняття вантажів з ККД = 110 %. Захищаючи свою розробку, він заявив, що даремну роботу, яка витрачалася на нагрівання деталей, що труться, при підйомі, він виключив. Для цього звичайні троси він замінив на шовкові, які постійно зволожувалися за рахунок змочування їх водою.

Його опонентами стали майстер цеху і економіст заводу, які довели, що його винахід не не продумано серйозно і вимагає доопрацювання.

Питання до кейса

- Які аргументи могли висунути майстер цеху і економіст?

- чи Є фізичні неточності в тексті?




КЕЙС № 2




Довгаль Іван Кузьмич намітив велике будівництво. "Треба прикинути яке устаткування і будматеріали необхідно закупити до літа? Який магазин вибрати"? - думав Іван Кузьмич.

Він відкрив сторіночку реклами в місцевій газеті. Відразу кинулася в очі яскрава картинка реклами магазину "Все для Вас" на вулиці Прямій. "ККД наших приладів 100%! Усі ваші зусилля повністю перетворяться на корисну роботу! Працюй без втрат"! - свідчила реклама.

"Щось підозріло" - роздумував Іван Кузьмич.

Питання до кейса

- Що таке ККД простих механізмів?

- В чому полягає обманний хід компанії, щоб ошукати покупців?




Тема "Дифузія"

КЕЙС №1

Мама попросила свою дочку Ганну розвісити кольорову білизну після прання. Ганна теж попрала свою білу білизну і поклала в таз з кольоровою білизною, щоб зручніше було всі разом винести на вулицю. Але тут їй подзвонила її улюблена подруга Свєта. Дівчатка були справжніми подружками, стільки всього їх об'єднувало: загальні проблеми в школі, репетиція спектаклю в школі, обговорення нової серії улюбленого дитячого серіалу. Час пройшов непомітно, але Ганну пам'ятала, що треба розвісити білизну. Вона попрощалася зі Свєтою і побігла вішати білизну.

Як же засмутилася Ганна. Біла білизна полиняла об кольорову.

- Як же так? - вигукнула Ганна.

Питання до кейса:

1.Чи траплялося у вашому житті подібне?

2Чому полиняла біла білизна? Поясніть з точки зору фізики.

3.Чому кольорову і білу білизну необхідно прати окремо?


КЕЙС №2

Найсмачніші солоні помідори консервує бабуся Славка Олена Вікторівна.

- Бабуся, а чому твої помідори такі смачні? - запитав Славко.

- Та я в них не лише сіль, але і цукор, і петрушку, і кріп, і лаврушку, і смородиновий лист кладу, - відповіла бабуся.

- Як же усе це всередину помідорів потрапляє?- здивувався Слава.

- Так я усе це в розсіл кладу, а всередину помідорів все саме потрапляє.

Питання до кейса:

1.Чи знаєте ви як консервують помідори?

2.Яке фізичне явище допомагає консервувати овочі?

3. Чому краще помідори заливати гарячим розсолом?

Презентація " Метод кейсів на уроках фізики"

Методична проблема вчителя фізики і математики Федорченко Н.І. "Метод кейсів на уроках фізики та математики"

Кейс-метод –це метод активного проблемно-ситуаційного аналізу, заснований на навчанні шляхом розв’язування конкретних задач-ситуацій.

Основна ідея кейса - продемонструвати учням широкий спектр виходів з проблемних ситуацій, схожих один на одного.

Кейс представляє собою деяку рольову систему. Під роллю розуміють сукупність вимог, що висуваються до осіб, які займають певні соціальні позиції. Способи діяльності в кейсі або даються в описі, і тоді потрібно їх осмислити, або вони повинні бути запропоновані як спосіб вирішення проблеми. Але в будь-якому випадку створення моделі практичної діяльності представляється ефективним засобом формування професійних якостей учнів.

Особливу цінність викладання фізики складають: розвиток логічного мислення, формування умінь виконувати умовиводи за індукцією

Результат пошуку зображень за запитом "метод кейсів у школі"